بزرگتـرین و تخصصی ترین جامعه مجازی ورزشی کشور

30 % تخفیف خرید کتاب تناسب اندام (قیمت کتاب 28.500 تومان)
% 30 تخفيف
کتاب تناسب اندام

تعداد باقیمانده : نامحدود
کوپن خریداری شده : 9

1,500 تومان
باشگاه بدنسازی و فیتنس
% 20 تخفيف
باشگاه بدنسازی عمران

تعداد باقیمانده : نامحدود
کوپن خریداری شده : 0

40,000 تومان
اعزام مربی حرفه ای فیتنس و بدنسازی به صورت خصوصی
% 20 تخفيف
اعزام مربی خصوصی به محل تمرین شما

تعداد باقیمانده : نامحدود
کوپن خریداری شده : 1

48,000 تومان
کد خبر : 48 NewsCounter تعداد بازدید : 1644 NewsDate 1395/01/15

کلاس های ورزشی

 

یکی از عوارض زندگی ماشینی که روز به روز نمایانتر می شود، کاهش فعالیت های بدنی است. فقر حرکتی عامل بسیاری از بیماریهای جانفرسا چون چاقی، ضعف دستگاه های قلبی عروقی و تنفسی و کاهش ظرفیت حیاتی ریه می باشد و سلامتی را به طور مستقیم و غیر مستقیم به خطر انداخته و زندگی را برای انسان ناخوشایند ساخته است. فعالیت بدنی در دوران کودکی باعث افزایش سلامتی استخوان، توسعه بهداشت روانی و کاهش خطر ابتلا به بیماری های فشار خون، چاقی، دیابت و فقر حرکتی می گردد. فعالیت بدنی منظم در دوران کودکی علاوه بر تامین سلامتی در این دوران، بر سلامتی دوران بزرگسالی نیز موثر است. از نظر متخصصان آسان ورزش ایرانیان مهمترین هدف برنامه های فعالیت های جسمانی، برای کودگان این است که آنها را در جهت یادگیری یک الگوی فعال از نظر جسمانی در سراسر زندگی تشویق کند. در حال حاضر نیز  یکی از مشکلات عمومی سلامت جسمانی در تمامی کشورها، چاقی و اضافه وزن است و مسئله نگران کننده ارتباط چاقی دوران کودکی و نوجوانان با چاقی بزرگسالی است. زیرا مشخص شده است که در حدود 30 درصد دختران و 10 درصد پسرانی که در کودکی چاق بودند، به افراد بزرگسال چاق تبدیل شده اند.

از آنجائیکه کودکان و نوجوانان بخشی از زندگی خود را صرف بازی می کنند و بسیاری از بازیهای آنها جنبه جسمانی و ورزشی دارد، والدین و معلمان می توانند با هدایت بازیهای کودکان علاوه بر توجه به رشد جسمانی، به رشد فکری و روانی آنان نیز توجه کنند. روانشناسان کودک نیز، معتقدند که از طریق بازیهای جسمانی، تجربیات شناختی و عاطفی کودکان افزایش می یابد. در بعد سلامت اجتماعی نیز بین دانشمندان روانشناسی رشد در مورد تاثیر بازی بر رشد اجتماعی کودکان و نوجوانان، توافق وجود دارد. آنها معتقدند در حین بازی، کودک یاد می گیرد که چگونه با دیگران ارتباط برقرار کند و از این طریق انواع مختلف و متنوع مهارتهای اجتماعی را می آموزد.

 با توجه به شرایط جوامع فعلی و ماشینی شدن زندگی تحرک کودکان و نوجوانان نسبت به گذشته کمتر شده است و اکثر والدین نیز، با توجه به شرایط تحصیلی فرزندان خود، معمولا فصل تابستان را برای انجام فعالیت های بدنی هدفمند و منظم آنها مد نظر قرار می دهند. به همین دلیل کلاس های ورزشی تابستانی همه ساله در ایران در رشته های مختلف ورزشی (والیبال، بسکتبال، شنا و ...) تشکیل می گردد و دانش آموزان بر اساس علاقه مندی و با هدف های مختلف از جمله بالا بردن آمادگی جسمانی و برخورداری از ترکیب بدنی مناسب، در این کلاس ها شرکت می نمایند. اما کیفیت کلاس های تابستانه به صورت علمی مورد مطالعه قرار نگرفته است و خیلی از این کلاس های ورزشی از استانداردهای لازم برخوردار نیستند، و متاسفانه نه تنها باعث دستیابی به اثرات سودمند ورزش برای کودکان نمی شوند بعضا کودکان و نوجوانان در این کلاس های ورزشی دچار آسیب شده و در نتیجه کودکان از ورزش فراری می شوند. بر این اساس هدف اصلی تیم تخصصی آسان ورزش ایرانیان فراهم کردن کلاس های ورزشی و کلاس های تابستانه با استانداردهای لازم جهت برنامه ریزی خانواده ها جهت ثبت نام فرزندان شان بر اساس علاقه و نیازمندی های آنها می باشد.

جهت مشاوره و هماهنگی برای ثبت نام در کلاس های ورزشی و  تابستانه با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید:

09120576063

09124215404

تیپ بدنی خود را بشناسید.

1394/02/12

تیپ بدنی شما چیست؟ از لحاظ ژنتیکی شما چاق، عضلانی یا لاغر هستید؟ هر فرد با تیپ بدنی خاصی که دارد، دارای ویژگی های مختلف بدنی است که باید این ویژگی ها در ورزش ها مختلف بخصوص تمرینات فیتنس در نظر گرفته شود.